FORGOT YOUR DETAILS?

BEDEN VE HAREKET EĞİTİMİ

Okul öncesi, temel hareket becerilerinde uzmanlaşmak için son derece önemli yıllardır. Anaokulumuzda uyguladığımız beden ve hareket eğitimi programımızın amacı temel hareket becerilerini geliştiren çocuklarımızın, özelleşmiş becerileri geliştirmesi ve bu becerileri yaşam boyu rekreasyonel, oyun, spor ve dans aktivitelerine aktarabilmesini sağlamaktır.

Çocukların, altı yaşında gelişimsel olarak bütün temel hareketleri olgun aşamada yapmaya hazır olması hedeflenmektedir. Programın ilerleyen aşamalarında da çocukların bunları motor gelişiminin spor yönüne taşımaları yönünde destek verilmektedir.

Temel hareketlerin gelişimini amaçlayan aktivitelerden oluşan hareket eğitimi programımız, küçük ve büyük kas motor gelişimi ve kas koordinasyonunu destekler, bedensel farkındalığı artırır, fiziksel adaptasyonu geliştirir, yaşam boyu spor alışkanlığının alt yapısı hazırlar.

Sistematik ve amaçlı yapılan beden egzersizleri yoluyla çocuklarda hızlılık, güç, ataklık, dayanıklılık gibi fiziksel uygunluk unsurları ve koşma, atlama, sıçrama, zıplama gibi motor becerilerinin gelişimi sağlanır.

Çocuklara bedenini ve gücünü algılayarak, güç kontrolünü sağlayabileceği, bu yolla davranışlarının da kontrolünü sağlayabileceği anlayışı deprogram içerisinde kazandırılmaktadır.

Anaokulumuzda, sosyal gelişim programımızın bir uzantısı olarak arkadaşlarına ve oyun kurallarına saygı göstermeyi, yenilgiyi ve başarıyı kabullenmeyi, hoşgörü ve işbirliğinin önemini öğrencilerimizin beden eğitimi derslerinde deneyimleyerek öğrenmesine önem verilmektedir.

TOP
Whatsapp Bilgi Hattı
1
Boğaziçi AS Koleji İletişim
Merhaba Boğaziçi AS Koleji'ne Hoşgeldiniz
Size nasıl yardımcı olabiliriz?